• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

FINAŁ  PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Ogólnopolski  Program Edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ”  to inicjatywa adresowana  do uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych i IV-VI szkół podstawowych oraz do ich rodziców. Propagująca zdrowy styl życia - zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Dobroczynny wpływ zbilansowanego odżywiania i  aktywności fizycznej na zdrowie,  samopoczucie człowieka  i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym nie powinien budzić żadnych wątpliwości.  

Zakończenie realizacji programu „Trzymaj formę”  w roku szkolnym 2016/2017 odbyło się dnia 30 maja 2017 r.  po raz trzeci w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu. Szkoły,  która przez lata kształci w zawodach związanych ze  świadczeniem  usług w zakresie zdrowia .  W programie „Trzymaj formę” realizowanym na terenie Świnoujścia uczestniczyło dziewięć szkół:

- Gimnazjum Publiczne nr 2   
- Zespół Szkół Ogólnokształcących   
- Gimnazjum Publiczne nr 3
- Społeczne Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej
- Zespół Szkół Publicznych nr 4
- Szkoła Podstawowa Nr 1
- Szkoła Podstawowa Nr 2
- Szkoła Podstawowa Nr 6
- Zespół  Szkolno - Przedszkolny

Wspólny taniec Zumba fitness rozpoczął piknikowe zawody rekreacyjno- sportowe : rzuty do kosz, przeciąganie liny, kocykowe szaleństwo, bieg kelnera, bieg farmera, wyścig raków.

 W kąciku plastycznym uczniowie mieli możliwość zobrazowania jakie zdrowe  produkty spożywcze  powinny znaleźć się na talerzu. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną udzielając odpowiedzi na pytania w quizie  dotyczącym zasad zdrowego odżywiania.   Nagrody za udział w zawodach ufundował Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście.  W tegorocznym finale organizatorzy  nie stawiali na współzawodnictwo szkół , lecz na wspólną dobrą zabawę .  Wszyscy byli zwycięzcami, uczestnicy programu wraz z nauczycielami przez cały rok szkolny podejmowali wiele działań prozdrowotnych.  Dobre zdrowie  przez długie lata to najlepsza nagroda!

 

Organizatorzy:
-
Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście,
- Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w  Świnoujściu.

- Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu