• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

 SZKOLNE  KOŁO  WOLONTARIATU
w dniu 25.03.2019 r.odwiedziliśmy   Dzienny Dom Pomocy w Świnoujściu . Uczennice przygotowały dla seniorów zajęcia związane z najpiękniejszą porą roku – wiosną. 
W czasie rozmowy dotyczącej tej pory roku przywołaliśmy wiele osobistych wspomnień związanych z wiosną, każdy mógł zaakcentować za co tak bardzo lubi wiosnę.
Wiele radości sprawiało seniorom rozwiązywanie zagadek związanych z wiosną i przyrodą oraz nauka piosenki „Wiosna” zespołu Skaldowie. Pokazaliśmy Seniorom, że warto zachować pogodę ducha niezależnie od wieku, zachęcaliśmy do aktywności i zdrowego stylu życia. Jest przecież tak jak w słowach piosenki: 
„Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć, 
By zieloną wiosnę w głowie mieć”
Dziękujemy Seniorom za obdarowanie nas pięknie wykonanymi hiacyntami. 

 

W dniu  04.10. 2018 r. po  wakacyjnej przerwie uczniowie wraz z pedagogiem szkolnym zapoczątkowali comiesięczne odwiedziny podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu. Przygotowane  dla seniorów zajęcia pt "Dłonie" rozpoczęły się od  wskazania  różnych czynności do wykonania których niezbędne są dłonie. Bardzo ważna jest  dbałość  o to aby były sprawne dlatego  przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń dłoni, również z przyrządami. Uczestnicy  Dziennego Domu Pomocy dobrze bawili się również w przeprowadzonych zajęciach rozwijających myślenie twórcze „Moje wyjątkowe imię ” oraz  budującej poczucie bezpieczeństwa  „Czyje to ręce?”   

Zajęcia zakończyły się recytacją wiersza  Wisławy Szymborskiej pt. "Dłoń

Dwadzieścia siedem kości, 
trzydzieści pięć mięśni,
około dwóch tysięcy komórek nerwowych
w każdej opuszce naszych pięciu palców.
To zupełnie wystarczy,
żeby napisać "Mein Kampf"
albo "Chatkę Puchatka".

   

w dniu 18.04.2018r. uczennice klasy pierwszej Wiktoria Krerowicz, Martyna Ossowska wraz z pedagogiem szkolnym  odwiedziły   podopiecznych Dziennego Domu Pomocy.  To wiosenne spotkanie rozpoczęło się od wręczenia seniorom stokrotek,  elementów całościowego treningu mózgu (szczególna forma gimnastyki dla seniorów poprawiająca kondycję fizyczną i umysłową), przygotowujących  również do zaplanowanych później prac manualnych  Odczytano i przypomniano  wiersz Jana Brzechwy  „Przyjście wiosny” . Podzieleni na trzy grupy seniorzy    zaangażowali się w  wykonanie prac plastycznych polegających  na stworzeniu pani wiośnie kwiecistej sukienki. Na koniec  wykonano jedną wspólną pracę. Mamy nadzieję, że wiosna już na dobre zagości w pogodzie i sercach seniorów z DDP w Świnoujściu.

Pedagog Szkolny Grażyna Dobosz