• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

W dniu 23.04.2024 odwiedziliśmy seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu. Przygotowaliśmy dla nich  szczególną formę gimnastyki poprawiającej kondycje umysłową. Ćwiczenia dłoni wymagają bowiem koncentracji, umiejętności odpowiedniego reagowania, zdolności do zapamiętywania i kreatywności. Można je modyfikować, podnosić lub obniżać stopień trudności, przeprowadzać praktycznie wszędzie. Zabawa ruchowa której osnową była wyprawa króla i królowej na wycieczkę sprawiła  seniorom  wiele radości. Nam  jak zwykle satysfakcję z czasu spędzonego z seniorami. W zajęciach brały udział uczennice z klasy II C. Pedagog Szkolny

14 kwietnia 966 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze odmieniło bieg historii świata i Europy, a przede wszystkim losy nas, Polaków. Chrzest Polski był przełomowym momentem - to właśnie decyzja Mieszka I dała początek polskiej państwowości i trwale umieściła Polskę na mapie Europy. Z tej okazji w dniu 12 kwietnia 2024 roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 1058 rocznicy chrztu Polski. Apel został bardzo ciekawie przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klas 1b i 4a Technikum pod kierownictwem Pani Sabiny Stawiarskiej i Pana Dariusza Polarczyka.

W  ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy IV oraz V w dniu 09.04.2024 uczestniczyli w spotkaniu promującym zawód policjanta.  St. sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu opowiadał uczniom na czym polega praca w Policji, przedstawił wymogi formalne oraz procedurę kwalifikacyjną. Mówił również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przygotowaliśmy dla seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu torebkę słodkości, przekazaliśmy też serdeczne życzenia od wszystkich uczniów, Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego. Kartka świąteczna wraz z życzenia mi od seniorów sprawiła  również nam  wiele radości. Radosnego Alleluja. Pedagog szkolny.  

Odbywające się co roku targi pracy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pracodawców z osobami poszukującymi pracy. Ich celem jest ułatwienie lokalnym przedsiębiorcom znalezienie potrzebnego personelu.  To też  idealne miejsce do nawiązywania kontaktów, poszerzania wiedzy na temat różnych branż oraz szukania nowych możliwości zawodowych. Z atrakcyjnych ofert pracy można skorzystać posiadając poszukiwany na rynku pracy zawód. Do osób, które szukają nowych możliwości zawodowych, chcą podnieść swoje kwalifikacje przygotowaliśmy stoisko promujące zawód masażysty oraz kosmetyczki.

Podkategorie