• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

W dniu 13.06.2022  spotkaliśmy się z seniorami w Dziennym Domu Pomocy w Świnoujściu ostatni raz w tym roku szkolnym. „Pieskie życie”  to  temat naszych zajęć, wybrany nie bez przyczyny bo przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dyskusja z seniorami dotyczyła psiej tematyki.

W dniu 25.05.2022 r. klasa 1 a wraz z opiekunami - p. M. Wróblem oraz p. A. Gieraś-Fatygą  odwiedziła Targi Pracy, które zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu w Hotelu Radisson Blu Resort. Młodzież miała możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz trendami zatrudnieniowymi istniejącymi na lokalnym rynku pracy. 

 W dniu 9.05.2022r. odbyły się  zajęcia „Pielęgnacja skóry trądzikowej”. Ten częsty problem okresu  dojrzewania dotyczy zarówno dziewcząt i chłopców. Słuchaczki  kierunku Technik Usług Kosmetycznych, pod kierunkiem nauczyciela pani Ewy Karpińskiej.
-  przedstawiły przygotowaną prezentację  multimedialną
-  zaprezentowały kosmetyki przydatne w pielęgnacji cery trądzikowej
-  udzielały wskazówek  i porad dotyczących pielęgnacji,
-  odpowiadały na każde pytanie, indywidualizowały porady.
    

         

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III B z wychowawcą przygotowali dla seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu  koszyczek słodkości wraz z najlepszymi życzeniami. Do życzeń dołącza się cała społeczność uczniowska, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne. Radosnego Alleluja.  Opiekun koła Grażyna Dobosz

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w dniach 14-30.03.2022 uczniowie klas I-IV uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o czerniaku.  Celem  zajęć było:
- przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na czerniaka
- uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki w tym zakresie
- uświadomienie wartości odpowiednich zachowań zdrowotnych i postaw
Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie mogą też stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia niezwykle prostych działań profilaktycznych.

Podkategorie