• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

To, jak reagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy. Z pewnością silniej reagować na tę sytuację mogą reagować osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi z uwagi na większe zagrożenie chorobą  COVID-19, dzieci i nastolatki, osoby nadużywające środków psychoaktywnych, osoby poddane kwarantannie, z uwagi na izolację od innych ludzi i oczywiście personel medyczny.

Warto wiedzieć, że brak dostępu do bibliotek w obecnym czasie nie musi oznaczać braku dostępu do literatury. Poniżej podaję kilka wybranych serwisów wraz z linkami, które umożliwiają dostęp do książek w postaci elektronicznej całkiem bezpłatnie.

WolneLektury.pl -  Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca  wiele szkolnych lektur. Serwis zawiera również ebooki  (w wielu formatach), w tym na czytniki oraz audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

ChmuraCzytania.pl - Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Lektury.gov.pl - Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl - Największa w Polsce biblioteka cyfrowa.


Środki masowego przekazu codziennie informują nas o coraz większej liczbie osób zakażonych koronawirusem  i ofiarach  śmiertelnych.  Od naszej postawy, odpowiedzialności za siebie i innych zależy jak szybko uporamy się z pandemią, która wywróciła nasze życie do góry nogami . Wszystkim utrudnia życie, pokrzyżowała  plany, wprowadziła lęk i niepewność jutra. Traktujmy poważnie  wszelkie zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora  Sanitarnego. Przestrzegajmy podstawowych zasad zapobiegawczych, o których jesteśmy informowani.  Wpłyną one istotnie na ograniczenie ryzyka zakażenia:

Koronawirus zamknął  tymczasowo drzwi  do gabinetu nr 25, ale mogę  kontaktować  się  z Wami, wspierać, pomagać w rozwiązywaniu  problemów, odpowiadać na pytania  drogą e-mail  na podany  adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Pedagog szkolny Grażyna Dobosz

Podkategorie